صفحه اصلی > اخبار > محتوای

BRICS در Xiamen آماده برای نقش آن در حکومت جهانی است

Aug 15, 2017

نشست نهم رهبران BRICS در ماه سپتامبر 2017، از 3 تا 5 سپتامبر در Xiamen برگزار خواهد شد. و بیشتر کارخانجات اطراف شهر شیمن برای چند روز بسته خواهد شد که بستگی به الزامات دقیق دولت دارد.


اطلاعات بیشتر درباره BRICS از چین روزانه:

brics.jpg

"BRICS: همکاری قوی تر برای آینده روشن" رهبران برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی را در Xiamen، یک شهرستان ساحلی در استان فوجیان شرق چین از 3 تا 5 سپتامبر، گرد هم می آورد.

کشورهای "آجر طلا" - ترجمه چینی BRICS - نشان دهنده بازارهای نوظهور هستند و صدای کشورهای در حال توسعه جهان است.

رشد اقتصادی قوی به این معنی است که BRICS اکنون نقش کلیدی در اقتصاد جهانی و حکومت جهانی دارد. این پنج با هم 23 درصد از اقتصاد جهان را در سال 2016 تقریبا دو برابر سهم خود را در سال 2006 داشته اند. پنج منبع بیش از نیمی از رشد جهانی در ده سال گذشته بوده است.

روان Zongze، معاون اجرایی موسسه مطالعات بین المللی چین، گفت: "همکاری BRICS نه تنها به کشورهای خود کمک کرد، بلکه حق گفتگو در مورد مسائل جهانی را برای همه کشورهای در حال توسعه افزایش داد.

چین به عنوان دارنده ریاست جمهوری BRICS در سال جاری میزبان مجموعه ای از جلسات است که معمولا قبل از اجلاس رهبران برگزار می شود. در اوایل این هفته، وزرای تجارت در شانگهای دیدار کردند و توافق کردند که در برابر حمایت گرایی متحد شوند و همه کارهایشان را انجام دهند تا بقای سیستم تجارت چند جانبه را حفظ کنند.

در اواخر ماه جولای، یک نشست امنیتی BRICS در پکن برگزار شد و بحث در مورد مدیریت جهانی، ضد تروریسم، اینترنت، انرژی، امنیت ملی و توسعه بود.

در ماه ژوئن، وزرای دارایی و فرمانداران مرکزی توافق کردند تا در زمینه های مالی و مالی، از جمله بانک توسعه جدید BRICS و همکاری های قانونی، تقویت همکاری کنند.

شن یی، مدیر مرکز مطالعات BRICS در دانشگاه فودان، گفت: "من فکر می کنم که اجلاس سال جاری در Xiamen، همکاری عملی و بنیادی بیشتری را ایجاد خواهد کرد و اعتماد و اعتماد در میان BRICS ها را افزایش خواهد داد."

چین نمی خواهد همکاری های آینده را به پنج کشور محدود کند. وزیر امور خارجه وانگ یی در ماه مارس گفت که چین از طریق گفت و گو با کشورهای در حال توسعه و سازمان های بین المللی، روش های توسعه برای BRICS Plus را بررسی می کند و مشارکت گسترده تر را ایجاد می کند.

اقتصاددان ارشد بانک توسعه اوراسیا یاروسلاو لیسوولیک گفت: "BRICS plus" فرصتی برای اقتصادهای دیگر و ایجاد انگیزه برای جهانی شدن اقتصادی فراهم می کند.

"پیشنهادهای وزیر امور خارجه چین وانگ یی در مورد گسترش منطقه مشارکت BRICS نه تنها به موقع است، به رغم ریاست جمهوری چین از BRICS، بلکه هدف آنها ایجاد انگیزه جدید برای پروسه های ادغام در شرایط پیچیده است Lissovolik گفت که گسترش حمایت از اقتصاد در اقتصاد جهانی است.

با پیشرفت ده سال گذشته و نگرش فراگیرتر، BRICS ها نه تنها برای نشست Xiamen آماده می شوند، بلکه برای یک دهه دیگر طلایی نیز می آیند.